Sülüklü Göl Bahar Kampı

Faaliyet Adı : Sülüklü Göl bahar KampıFaaliyet türü:Kamp,TrekkingTarih : 28-29Mayıs 2016Ekip: Burak ÖZKOCACIK , Murat ALBAYRAK Sülüklü Göl adeta Cennetten bir parça gibi. Doğası,rengi,yaban hayatı ve izleri,havası, suyu ve sayamadığım […]

Faaliyet Adı : Sülüklü Göl bahar Kampı
Faaliyet türü:Kamp,Trekking
Tarih : 28-29Mayıs 2016
Ekip: Burak ÖZKOCACIK , Murat ALBAYRAK

Sülüklü Göl adeta Cennetten bir parça gibi. Doğası,rengi,yaban hayatı ve izleri,havası, suyu ve sayamadığım bir çok yanı burayı ziyaret etmek için ayrı ayrı nedenler. Birçok yürüyüş parkuru da mevcut. -Fakat bu güzellikleri yaşamak için ya hafta içi gitmek gerek yada mevsim nedeniyle ulaşımın zorlaştığı dönemde.Çünkü ne yazık ki insanın kalabalık olduğu dönemde silah sesleri,bağırışlar,kirlilik tüm bu güzellikleri görebilmeyi zorlaştırıyor.

Sülüklü göl girişinde bir görevli var.iyi, şeker bir insan Fikret abi 🙂 Tek başına elinden geldiğince çevre temizliğini sağlamaya çalışıyor.Bu arada erkek ve bayan tuvaletleri mevcut.Sülüklügöl’ün hemen hemen hiç bir yerinde hiçbir gsm operatörü çekmiyor.Çok nadiren park girişinde çektiği olabiliyor.İçme suyu sorunu yok.

17kilometrelik Sülüklügöl -Davlumbaz  parkurunu yürümek isterseniz ;önerim, eğer yalnız yürüme konusunda yeterince tecrübeli değilseniz  tek başınıza yürümeyin.Yok ille yürüyecem derseniz biraz gürültülü yürüyünüz 🙂 Bölge yaban hayatı konusunda zengin sayılır.Yükünüzü mümkün olduğunca hafif tutun.Davlumbaza geçerken oldukça dik ve uzun yorucu çıkışlar var.Bu parkurun gps izini wikiloc tan indirebilirsiniz.

Sülüklü göl e kadar gitmişken en fazla 2 km lik  yürüme mesafesinde bulunan Ortanca göl ve küçük göl’ü de mutlaka ziyaret etmenizi tavsiye ederim.Bu iki küçük göl Sülüklügöl e göre çok daha bakir çok daha güzel göller. Ama ne olur doğaya çöpünüzü bırakmayın.Doğaya ve insanlığa bu kötülüğü lütfen yapmayın.buralara nasıl gideceğinizi öğrenmek için yine wikiloc tan sülüklü göl- küçük göller rotasını indirebilirsiniz.

 

Buyrun Fotoğraflar:

About Burak