Hakkımda

Burak ÖZKOCACIK KİMDİR ? …Sakarya’da doğdum  ve  burada büyüdüm. Sakarya Üniversitesi’nde Bilgisayar Teknolojileri ve Bilgisayar Programcılığı okudum, ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdim.Üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre mesleğimle ilgisiz […]

Burak ÖZKOCACIK KİMDİR ?

…Sakarya’da doğdum  ve  burada büyüdüm. Sakarya Üniversitesi’nde Bilgisayar Teknolojileri ve Bilgisayar Programcılığı okudum, ardından Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdim.Üniversiteden mezun olduktan sonra bir süre mesleğimle ilgisiz bir çok iş ile meşgul oldum. Şuan da ise 2012 yılından beri bir fabrikanın bilgi işlem uzmanı  olarak çalışıyorum .

Çocukluğumun en güzel dönemleri  doğup büyüdüğüm  Sakarya’nın köylerinde  geçti. Hafta sonları yada okul tatillerinde köye gider tarlalarda,ormanlarda  gezer doğa da bulunmaktan mutlu olurdum.Dere kenarında ağaçlara tırmanır bacaklarımı dallara uzatır gözlerimi  kapatır kuşları dinlerken  doğada sonsuzluğu arzulardım.- Yıllar geçti ,hayatımda bir çok şey değişti, fakat doğa tutkum değişmedi.Yıllar önce başladığım kampçılığın devamında  trekking faaliyetlerimi artırdım. Ardından kampçılık ve trekking i birleştirdim.Uzun yıllar kamplı doğa yürüyüşleri yaptım.Sonrasında dağcılığa adım attım.Konuyla ilgili  eğitimleri almaya çalıştım.Daha sonrasında da ip üzerinde bulunmayı şehir yaşamıma da taşıyabilmek için endüstriyel dağcılık olarak tabir ettiğimiz ,iple erişim teknisyenliği eğitimlerini alıp  IRATA belgemi aldım.

İşten arta kalan hafta sonları resmi tatiller gibi her boşlukta, medeniyetten uzak,olabildiğince bakir dağlarda ve yaylalarda doğa yürüyüşleri ve kamplar yapıyorum. İmkan buldukça dağcılık  faaliyetlerine katılıyorum. Geçmişte kurduğum kalabalık  kamp guruplarıyla bağlarımı tamamen kopardıım. Uzun zamandır felsefem gel ne olursan ol gel değil, “azlık ve özlük”. Artık sadece  kendim yaşamayı tercih ediyorum,kalabalıklaşmaktan kaçınıyorum. Benimle aynı düşüncelerde ki  sayısı az olan dostlarımla,her fırsatta doğada bulunmaktan oldukça  mutluyum.

İnsanlardan  çok uzakta,medeniyetin olmadığı dağlarda ,ormanların içinde gözlerinizi çadırda açtığınızda,duyduğunuz kuşların,böceklerin sesini,ormanın derinlerinde patikalarda yürümenin keyfini,akşamları kamp ateşinin başında milyonlarca yıldızın altında hissedilenleri,yazıyla size hissettirmem mümkün değil.

İşte bu  yüzden;

Doğayla Kalın…Sevgiyle Kalın…

Burak ÖZKOCACIK

About Burak